تأثیر محیط آموزشی بر اخلاق

تاینی موویز


جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه

مدرسه
آموزش و به تبع آن محیط های آموزشی بیشترین اثر را بر ذهنیت افراد و انسان سازی به عهده دارند. در هر محیط آموزشی عناصر متعددی وجود دارند که بر اخلاق و رفتار دانش آموزان تأثیرات شگرفی باقی می گذارند که شاید سالیان سال  تغییر دادن این افکار و اخلاق امکانپذیر نباشد.

عوامل تأثیر گذار آموزشی بر اخلاق

هر واحد آموزشی از معلم، شاگرد، برنامه، وسائل و مکان تشکیل شده است که هر کدام محیط خاصی را ایجاد و نقش بسزائی در تربیت اخلاق ایفا می کند.

الف) معلم: کسی که بیشترین تأثیر را در امر تزکیه شاگردان بر جا می نهد معلم است. اگر معلم خودش حاکم بر نفس باشد و آلودگی مشهودی پیدا نکرده باشد و مبنای اعتقادیش متزلزل نباشد، و ملزم به احکام باشد، در تربیت نوجوانان آثار مطلوبی بر جای می نهد.

از معلم سست اعتقاد، و بی اعتنا به انجام فرائض، انتظار این که نوجوانان را به سلاح دین مجهز کند نمی توان داشت. بعضی از معلمان بی اعتقاد که تبلیغ بی دینی می کنند، نوجوانان و جوانان را گمراه هم می کنند، زیرا شاگردان ضمن اخذ علوم، نحوه تفکر معلم را هم دریافت می کنند و معلم اسوه آن ها نیز هست. در اهمیت معلم همین بس که اولین معلم ذات اقدس باری تعالی است. الرحمن علّم القرآن.

لطفا به ادامه مطلب بروید.


رعایت حریم

مشخصات

  • منبع: http://harim-o-hormat18.rzb.ir/post/41
  • کلمات کلیدی: معلم ,اخلاق ,آموزشی ,محیط ,نوجوانان ,تأثیر ,محیط آموزشی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید